Vier winnaars Fiets Innovatie Award 2012 |
Amsterdam, 30 Januari 2012 /EZPress/ - Op zondag 29 januari zijn op de vakbeurs FietsVAK 2012 de vier winnaars van de Fiets Innovatie Award 2012 bekend gemaakt. De winnaars van de Fiets Innovatie Award 2012 zijn:
• NuVinci Harmony (van NuVinci), elektrisch, traploos schakelsysteem met automatische modus.
• Protek Max binnenband (van Michelin Nederland NV), een uitermate lekbestendige binnenband. Zowel door het innovatieve ontwerp en de standaard geïntegreerde sealant, gemakkelijk te monteren en uitzonderlijk drukbehoudend stuurslot.
• Uitneembare accu in kettingkast (van Batavus B.V.), vooral de plaatsing van de accu leidt bij dit product tot een verlaagd zwaartepunt hetgeen de rijbalans verbeterd.
• GoCab (van Van Raam), fietstaxi met elektrische ondersteuning om 8 kinderen te kunnen vervoeren. Speciaal ontwikkeld voor Buiten Schoolse Opvang en kinderopvang.
NuVinci Harmony van NuVinci / Fallbrook Technologies
NuVinci Harmony is een continu variabel schakelsysteem. De gebruiker hoeft niet meer zelf te schakelen, maar kan kiezen tussen automatisch, handmatig, naadloos of in voorgeprogrammeerde stappen schakelen.
De Harmony maakt gebruik van de bekroonde NuVinci N360-naaf met een versnellingsbereik van 360% (0,5 underdrive tot 1,8 overdrive). Het systeem is compatibel met elk 12-48 volts gelijkstroomsysteem voor E-bikes. Eenmaal gekoppeld aan een E-bike regelt de Harmony alle schakelhandelingen en de schakelbesturing.
De NuVinci Harmony biedt een schakelmethode waarbij je kunt kiezen wat het best past bij het rijgedrag en de omstandigheden. Deze innovatie voorziet in een behoefte van de gebruiker bij de groeiende E-Bike markt.
Protek Max binnenband van Michelin Nederland NV
De nieuwe Michelin Protek Max binnenband, bestemd voor stadsfietsen en mountainbikes, heeft een aantal bijzondere eigenschappen: hij doet het effect van lekrijden teniet, beperkt het spanningsverlies als een fiets niet in gebruik is en laat zich makkelijk monteren. De jury verwacht dat deze innovatie zeer welkom is bij de consument. De Protek Max heeft een rechthoekige binnenband met bobbels. Michelin heeft daarbij de volgende drie technologieën ingezet.
Een bobbelig ontwerp. Een conventionele binnenband reageert bij lekrijden als een luchtballon. De Michelin Protek Max dicht het gat als het ware af door samen te trekken. Deze eigenschap wordt gecombineerd met een vooraf ingebrachte zelfdichtende vloeistof. Zo wordt de perforatie op doeltreffende wijze afgedicht.
Een rechthoekige vorm. De vorm van deze nieuwe binnenband past optimaal in de velg waardoor hij niet verdraait en dus makkelijker te monteren is. Nog een voordeel is dat bij de Michelin Protek Max een slimme keuze van materialen is toegepast waardoor de binnenband veel beter op spanning blijft wanneer de fiets niet in gebruik is.
Uitneembare accu in kettingkast van Batavus B.V.
De E-go® is ontwikkeld met het nieuwe en unieke RemovE systeem. Deze uitneembare krachtbron voor trapondersteuning is vrijwel volledig aan het oog onttrokken. De li-ion accu zit weggeborgen in de vrije ruimte van de kettingkast. Daarnaast zorgt deze plaatsing voor een verlaagd zwaartepunt van de fiets. Dit komt de stabiliteit en het rijgedrag ten goede. Een fraai ontwerp dat ook nog eens gebruikersvriendelijk is. Opladen van de accu kan rechtstreeks via de stroomplug-ingang op de fiets, of na het uitnemen van de accu uit de kettingkast via het stopcontact. Het slot van de accuklep is ART goedgekeurd.
GoCab van Van Raam
De GoCab is een fietstaxi met een elektrische ondersteuning die speciaal ontwikkeld is om maximaal 8 kinderen te kunnen vervoeren.
De GoCab is met name geschikt voor kinderopvang en buitenschoolse opvang organisaties. De GoCab is elektrisch ondersteund, zowel tijdens het voor- als achteruit fietsen.
Aan het ontwerp en de uitvoering is overduidelijk zorg besteed. De fiets is goed manoeuvreerbaar en stabiel. Het heeft een enkel voorwiel waardoor de draaicirkel voor een dergelijke fiets kort is.
De Fiets Innovatie Award is voor de zevende achtereenvolgende keer georganiseerd door RAI Vereniging. De onderscheiding heeft als doel productvernieuwing in de fietsbranche te stimuleren.
Dit jaar werden er 24 fietsinnovaties van zeer uiteenlopende aard aan de vakjury ter beoordeling aangeboden. De productvernieuwing lag bij deze verkiezing voornamelijk op verbetering van bestaande toepassingen of uitvoeringen.
//Einde bericht
Bron: Rai Vereniging
Dit is een origineel persbericht. EZPress® News Distribution BV. www.ezpress.eu