Gemeente mocht dwangsom opleggen voor gebruik parkeerterrein nabij Eindhoven Airport

`s-Hertogenbosch, 31 December 2011 /EZPress/ - De gemeente Eindhoven mocht een dwangsom van 81.000 euro opleggen aan Masters in Parking en de eigenaar van een terrein in de omgeving van Eindhoven Airport. Een dwangsom van 10.000 euro voor de bouw van slagbomen wordt geschorst. Dat heeft de voorzieningenrechter van de rechtbank ’s-Hertogenbosch vandaag geoordeeld.

De gemeente Eindhoven legde op 16 november 2011 twee dwangsommen op aan Masters in Parking BV en de eigenaar van een terrein aan de Jan Olieslagersweg 1 in Eindhoven. Volgens het college van burgemeester en wethouders mogen ze het terrein niet gebruiken als een parkeerterrein. Ook mogen ze van de gemeente zonder vergunning geen slagbomen bouwen bij de in- en uitgang. Het bedrijf en de terreineigenaar maakten bezwaar tegen de besluiten van de gemeente en vroegen de voorzieningenrechter een voorlopige voorziening te treffen.

De gemeenteraad nam na de terinzagelegging van het ontwerpbestemmingsplan “Bedrijventerrein Eindhoven Airport” een voorbereidingsbesluit met een verbod het gebruik in het gebied te wijzigen. De voorzieningenrechter is kort gezegd van oordeel dat er geen aanleiding is het voorbereidingsbesluit buiten toepassing te verklaren. Het is verboden de locatie te gebruiken als parkeerterrein. Daarnaast is er geen concreet zicht op legalisatie. De gemeente heeft onder meer aangevoerd verkeersonveilige situaties te willen voorkomen en parkeren voor Eindhoven Aiport te willen concentreren in de directe nabijheid van het vliegveld. Er is verder niet gebleken van enige vooringenomenheid of partijdigheid van de gemeente. Volgens de voorzieningenrechter bestaat er geen grond voor het oordeel dat de gemeente had moeten afzien van handhavend optreden tegen het gebruik van de locatie als parkeerterrein. De dwangsom voor het gebruik van het perceel als parkeerterrein wordt niet geschorst. Dat betekent dat het bedrijf en de eigenaar 81.000 euro moeten betalen als ze de locatie gaan gebruiken als parkeerterrein.

De gemeente legde een tweede dwangsom op van 10.000 euro voor het bouwen van slagbomen zonder omgevingsvergunning. De verzoekers stellen dat de slagbomen niet hoger zijn dan één meter en er geen vergunning nodig is. De voorzieningenrechter heeft noch op grond van de stukken noch ter terechtzitting op 21 december 2011 de hoogte van de slagbomen kunnen vaststellen. Het valt kort gezegd niet uit te sluiten dat voor de slagbomen geen vergunning nodig is. Dat betekent dat de voorzieningenrechter deze dwangsom wel schorst.

//Einde bericht

Bron: rechtbank `s-Hertogenbosch

Dit is een origineel persbericht. EZPress® News Distribution BV. www.ezpress.eu




EZPress® is niet aansprakelijk voor de juistheid van de inhoud.
De verantwoordelijkheid daarvan ligt uitsluitend bij de aanbieder.
© EZPress® News Distribution BV - Alle rechten voorbehouden. Een onderneming van Larus Holding BV.