Fujifilm is een voorbeeld voor Nederlandse bedrijven |
Den Haag, 08 December 2011 /EZPress/ - Dankzij voortdurende aanpassing en vernieuwing weet Fujifilm zichzelf opnieuw uit te vinden. Met hun energiezuinige productie en aandacht voor duurzaamheid is het Japanse hightech bedrijf een voorbeeld voor Nederlandse bedrijven. Dat zei minister Verhagen van Economische Zaken, Landbouw & Innovatie vandaag bij de opening van een nieuwe fabriekshal van Fujifilm in Tilburg.
In de nieuwe fabriekshal worden de grootse offsetplaten ter wereld geproduceerd. Deze platen worden gebruikt voor het drukwerk van kranten en magazines. De grootste platen kunnen kranten tot 96 pagina’s bedrukken.
Nieuwe banen en praktische oplossingen
Minister Verhagen is verheugd met de uitbreiding van het Japanse bedrijf in Nederland. “De nieuwe productiehal levert dertig nieuwe banen op”, aldus de bewindsman. “De investeringen van Fujifilm zorgen bovendien voor praktische oplossingen voor tekorten aan grondstoffen als olie en water”.
Zo ontwikkelt Fujifilm flinterdunne filters om vloeistoffen en gassen mee te zuiveren. Bovendien onderscheidt Fujifilm zich door het spaarzame gebruik van grondstoffen bij hun eigen productieproces. Naast de ontwikkeling van filters en de productie van offsetplaten houdt men zich bezig met filmmateriaal, gegevensdragers en (digitale) camera’s.
In 1982 opende Fujifilm in Tilburg de eerste productiefaciliteit buiten Japan. Men begon ooit met de productie van fotorolletjes, dankzij vernieuwing blijven ze groeien Met ruim duizend werknemers is Fujifilm een van de grootste werkgevers van Noord-Brabant.
//Einde bericht
Bron: Ministerie van EL&I
Dit is een origineel persbericht. EZPress® News Distribution BV. www.ezpress.eu