Handreiking Participatie Allochtonen in Gezondheidsbevordering |
Utrecht, 04 Juli 2011 /EZPress/ -
Hoe wordt een project gezondheidsbevordering opgezet met actieve participatie door een allochtone doelgroep? Dit staat beschreven in de nieuwe handreiking Participatie Allochtonen in Gezondheidsbevordering van het gezondheidsinstituut NIGZ. MOVISIE heeft hierin geadviseerd.
Door allochtonen actief te laten participeren sluit het project beter aan bij hun wensen en behoeften. Hierdoor is het project effectiever en is de kans groter dat de doelen worden bereikt. In de handreiking is stap-voor-stap beschreven hoe het project wordt opgezet. Op welke manier kunt u het beste contact leggen? Welke werkvormen en methoden kunt u het beste inzetten om allochtonen actief te laten participeren? Hoe kunt u de doelgroep betrekken bij de evaluatie? Voor alle projectfasen geeft NIGZ adviezen, concrete tips en voorbeelden uit de praktijk.
De handreiking kan worden gebruikt door professionals in uiteenlopende settings, zoals de openbare gezondheidszorg, de GGZ, de paramedische zorg en patiëntenorganisaties. Gezondheidsinstituut NIGZ ontwikkelde de Handreiking Participatie Allochtonen in Gezondheidbevordering in nauwe samenwerking met MEE Rotterdam Rijnmond, Context GGZ preventie, het Nederlands Paramedisch instituut en het AMC/Sociale Geneeskunde. En met advies van GGD Amsterdam, Movisie, het Voedingscentrum en de Universiteit Wageningen. ZonMw heeft de handreiking gefinancierd.
U vindt de Handreiking Participatie Allochtonen in Gezondheidsbevordering op de website van het NIGZ - http://www.nigz-toolkits.nl/wb/
//Einde bericht
Bron: Movisie
Dit is een origineel persbericht. EZPress® News Distribution BV. www.ezpress.eu