HOME REGISTREREN NIEUWS JOURNALISTEN RSS FEEDS
Login:
Wachtwoord:
Registreer hier | Login vergeten?
 
 

Voeg dit bericht toe op MSN Reporter Voeg dit bericht toe op MSN Reporter Voeg dit bericht toe op MSN Reporter Voeg dit bericht toe op MSN Reporter Voeg dit bericht toe op MuJij.nl Voeg dit bericht toe op e-kudos

Afvalscheidingswijzer voor de iPhone

Utrecht, 16 September 2009 /EZPress/ - De Afvalscheidingswijzer van Milieu Centraal is vanaf deze week beschikbaar in de Apple Appstore op internet. Het programmaatje geeft antwoord op vragen als: "Waar hoort de doos van de afhaalpizza, bij het oud papier, of in de vuilnisbak?" En: "Mag een theeglas in de glasbak of niet?" Bezitters van een iPhone, of iPod touch kunnen de applicatie gratis downloaden.

De Afvalscheidingswijzer geeft van bijna zevenhonderd afvalproducten aan waar ze thuishoren. Zoeken is mogelijk via een zoekscherm, of een scrollbare lijst. Bij elk afvalproduct staat tot welke afvalsoort het behoort, de meeste zijn voorzien van foto`s. Wie dat wil, krijgt meer uitleg over de verschillende soorten afval.

Initiatiefnemer van de applicatie, Arno Vlooswijk van World of Warmth (nutscode.nl) tekende voor de foto`s. De Afvalscheidingswijzer is geschikt gemaakt voor alle iPhones, dus ook vanaf de eerste generatie. De informatie komt van Milieu Centraal en is onafhankelijk en betrouwbaar.

Met de applicatie wil Milieu Centraal consumenten op meer manieren bereiken dan met haar site en Informatieservice. Daarmee speelt de voorlichtingsorganisatie in op de behoefte van de consument. De applicatie is snel bij de hand en geeft op elk gewenst moment uitkomst over het scheiden van afval. Wie zijn afvalproduct niet ziet vermeld, kan via het Informatiescherm contact opnemen met Milieu Centraal, waarna de voorlichtingsorganisatie uitzoekt waar het afval hoort.

Afval scheiden scheelt grondstoffen en energie en het is goedkoper. Per gemeente kan het scheiden van afval verschillend in zijn werk gaan. Wanneer dat nodig is, wijst de Afvalscheidingswijzer op de mogelijkheden die er plaatselijk kunnen zijn.

//Einde bericht

Bron: Milieu Centraal

Dit is een origineel persbericht. EZPressŪ News Distribution BV. www.ezpress.eu




EZPress® is niet aansprakelijk voor de juistheid van de inhoud.
De verantwoordelijkheid daarvan ligt uitsluitend bij de aanbieder.
© EZPress® News Distribution BV - Alle rechten voorbehouden. Een onderneming van Larus Holding BV.


 
 


  EZPress®
Over ons
Contact opnemen
Accounts
Algemene Voorwaarden
Veelgestelde vragen
Adverteren | Privacy Statement  
Built by Web Chemistry.  
© 2010 EZPress.eu. All Rights Reserved.